Testovi mobitela

MICROSOFT Lumia 650

Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650 Lumia 650
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 02-2016
Vrsta uređaja Smartphone
Dual SIM Da
Frekvencija 900 / 1800 / 1900 / 3G / 4G Cat6
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 142 x 70,9 x 6,9
Masa uređaja (g) 122
Operativni sustav Windows 10
Chipset Qualcomm Snapdragon 212
Procesor Cortex-A7
Frekvencija procesora 1,30 GHz
Broj jezgri procesora 4
Grafički procesor Adreno 304
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 5
Rezolucija ekrana 1280 x 720
Tehnologija ekrana OLED
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Pikseli po inču (ppi) 297
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 16 GB
RAM memorija 1 GB
Utor za memorijsku karticu microSD
Memorijska kartica 256 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 8 megapiksela (3264 x 2448)
Rezolucija prednje kamere 5 megapiksela (2592 x 1936)
Bljeskalica LED
Autofokus Da
Rezolucija video snimanja 1280 x 720
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Ima
Infracrveni port (IrDA) Ne
Bluetooth Da (4.1)
NFC Da
WLAN WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Da
HTML5 Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 2000
Vrijeme razgovora 2G (h) 16
Vrijeme razgovora 3G (h) 13
Vrijeme čekanja 3G (h) 624
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Da
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 2.0
HDMI Nema
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou
Organizator Da
Dodatno ClearBlack display, Corning Gorilla Glass 3
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 36
Vrijeme uključivanja kamere (s) 1
Benchmark test AnTuTu (bodova) 31310
Trajanje baterije u praksi (dana) 2
Dužina kabela punjača (cm) 100
Gdje kupiti
Cijena 1699 kn
Info Mobis electronic


01 / 6188 514
http://www.mobis.hr/
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Posljednji Mohikanac?
Autor: Ilija Gavrić

Novi model, noviji operativni sustav

15.07.2016.

 

Microsoft Lumia 650 je nasljednik Lumije 640 koja je bila dostupna u dvije varijante, a isto tako je dostupna i Lumia 650 (s jednom i s dvije dual SIM kartice). Nova oznaka modela donosi i novi, bolje rečeno osvježeni OS.

 

Krajem 2014. godine Microsoft je izbacio Nokia logo s novih mobitela, a prije godinu dana na testu smo imali Lumiju 640 XL, tj. prvi mobitel iz serije 40, a sada nam je na red došao i nasljednik, iz nove serije, naziva Lumia 650. No osim novog naziva, ovaj uređaj donosi i novi operativni sustav, Windows 10 kojeg smo imali priliku upoznati na Lumiji 950. Kakva se ova Lumia pokazala u svakodnevnom korištenju, pročitajte u nastavku testa.

Sadržaj pakiranja

Uređaj dolazi u maloj kutiji s otisnutim dizajnom na prednjoj stranici, a sami sadržaj pakiranja je oskudan. Osim uređaja, u kutiji se nalazi samo punjač s neodvojivim kabelom (dužine 100 cm). Nema niti posebnog USB kabela niti slušalica.

Ergonomija, dizajn i izrada

Microsoft Lumia 650 se dizajnom malo odmiče od prijašnjih Lumija te nas više podsjeća na Sony Xperia Z seriju. Takvom dojmu pridonosi aluminijski obrub uređaja. Rubovi uređaja su blago zaobljeni, a lagano zaobljenje ima i prijelaz plastike prema aluminijskom obrubu. Na prednjoj strani se nalazi 5“ HD ekran iznad kojeg se smjestio Microsoft natpis te iznad njega senzori, prednja kamera te pri vrhu slušalica. Prostor ispod ekrana je nešto manji, ali bez ikakvih fizičkih ili kapacitivnih tipki te se na dnu smjestio otvor za zvučnik. Na desnoj strani se nalaze tipke za glasnoću i paljenje/gašenje uređaja.

 

Tipke su dosta uske i plitke pa je potrebno malo više privikavanja na njih, ali nažalost ne ostavljaju dojam da je kvaliteta izrade visoka. Za razliku od prijašnjih modela, Lumia 650 je izgubila tipku za kameru. Na gornjoj strani se nalazi utor za slušalice i kod njega je aluminijski obrub prekinut kao i kod utora za USB kabel na donjoj strani uređaja. Lijeva strana uređaja je potpuno prazna.

 

Stražnja strana uređaja je dosta jednostavna. Pri vrhu se nalazi leća kamere koja je samo blago izbočena i ne dominira stražnjim poklopcem kao prije. Pored kamera se nalazi LED bljeskalica, a ispod utisnuti Microsoft logo. Stražnji poklopac je odvojiv i krije 2000mAh izmjenjivu bateriju, utor za nanoSIM i microSD karticu. Stražnji poklopac je dosta tanak, a na mjestu ga drži nekoliko „nožica“, i to čvrsto. Ali nažalost stražnja strana malo škripi i ima lufta ispod poklopca.

 

Lumia 650 dimenzijama mjeri 142 x 70,9 x 6,9 mm i teži 122 grama. U usporedbi s konkurencijom, uređaj je nešto viši, ali je dosta lagan i tanak. A to ćete primijetiti u svakodnevnom korištenju. Zbog blago zakrivljenih rubova i male debljine, uređaj je ugodan za korištenje. A i osobe s manjim rukama će uređaj moći koristiti s jednom rukom bez puno poteškoća.

Ekran i tipkovnica

Lumia 650 posjeduje HD ekran dijagonale 5“ s 1280 x 720 piksela (~297 ppi), s Clear Black tehnologijom, a štiti ga Gorilla Glass 3 zaštita. Ekran je na standardno dobrom nivou. Prikaz na ekranu je jako dobar kao i kutovi gledanja, a uzvrat boja je dosta dobar. Vidljivost po dnevnom svjetlu je dosta dobra, pogotovo kada pojačate osvjetljenje na najjače. Ekran je jako precizan te brzo i dobro reagira na dodire.

 

Kad smo kod ekrana trebamo spomenuti i Glance funkciju koju poznajemo i s prijašnjih Lumia. Kada zaključate mobitel, na ekranu će se prikazati vrijeme i datum te eventualne obavijesti o propuštenim pozivima, porukama, mailovima. Ekran je u potpunosti crn, a navedene obavijesti su ispisane sivkastim slovima na ekranu. Ova opcija ne utječe puno na autonomiju baterije. Kad mobitel stavite u džep ili prekrijete senzore, Glance ekran se gasi.

 

Virtualna tipkovnica nije pretrpjela previše izmjena. Tipke su nešto uže, ali malo duže, a s malim razmakom između slova. Tipkovnica i dalje ne posjeduje vibracijski odziv. No, Microsoft je ubacio mali „trackball“ između tipki Y i X. Pritiskom na njega prikazuju se strelice za kretanje po napisanom tekstu. Svakako zgodna funkcija ukoliko pište duže tekstove s mobitelom.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

Microsoft Lumia 650 je drugi model koji testiramo, a koji je pokretan novim Windows 10 operativnim sustavom. Iz naziva je izbačen naziv „phone“, jer tvrde da je Source code za računala jednak onom za mobitel. Kranji korisnici će to teško primijetiti jer je dizajn sučelja ostao dosta sličan prethodnoj verziji (Windows Phone 8.1).

 

Kada želite otključati mobitel, dočekat će vas poznati zaslon sa satom, datumom i obavijestima. Na ovom ekranu možete imati obavijesti za do 5 aplikacija. Povlačenjem zaslona prema gore, mobitel se otključava i dočekuje vas poznato Metro sučelje.

Na ekranu se nalaze aktivne i statične pločice, a neke od njih su prozirne te se kroz njih nazire fotografija u pozadini. U postavkama je moguće podesiti „prozirnost“ pločica. Pločicama je moguće povećavati ili smanjivati veličinu te ih razmještati po ekranu. Također, pločice je moguće grupirati u svojevrsne mape. Tada se na toj pločici nalaze male ikone aplikacija unutar te mape. Pritiskom na tu mapu otvara se „pločica“ s aplikacijama smještenim u toj mapi.

Pomicanjem ekrana u lijevo prikazuju se sve instalirane aplikacije, abecednim redoslijedom bez mogućnosti drugačijeg slaganja. Na vrhu se nalazi traka za pretraživanje svih aplikacija.

 

Centar za obavijesti, tj. traka s obavijestima je doživjela male promjene. Povlačenjem trake prikazuju se 4 ikone za postavke (Wi-Fi, Bluetooth, zaključavanje rotacije, sve postavke). Ispod njih se nalazi tipka za proširivanje te se tada otkrivaju dodatne postavke: ušteda baterije, svjetiljka, bilješke, VPN, GPS, zrakoplovni način, kamera, mobilni podaci, osvijetljenost i sl. Raspored tih 16 ikona nije moguće mijenjati. Ispod postavki se nalaze obavijesti.

 

Ikona za propuštene pozive, poruke, mailove ili  poruke na Viberu/WhatsAppu, na traci za obavijesti je uvijek ista. Također smo primijetili da ukoliko dobijete poruku na Viber, u aplikaciji ju pročitate, na traci za obavijesti će i dalje ostati stajati ikona obavijesti sve dok ne spustite traku obavijesti.

 

Pristup aplikacijama koje rade u pozadini je moguć s dugim pritiskom na tipku Nazad. Tad se početni zaslon smanji, a pored njega se prikazuju aktivne aplikacije. Istima se pristupa tako da stisnete na aplikaciju koju želite, a gasite ih pritiskom na X na vrhu.

 

Na prethodnim Lumia modelima smo se naviknuli na optimiziranost sustava, tj. činjenicu da nisu potrebne „jake“ specifikacije kako bi mobitel radio fluidno. No kod ovog modela to nije baš tako. Pri malo dužem korištenju je primjetno da uređaj nekad malo zastane, tj. uspori. Vjerujemo da je to samo do operativnog sustava te da bi se to moglo riješiti s kakvim updateom.

Brzina pokretanja uređaja iznosi 36 sekundi.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Za telefoniranje služi aplikacija Telefon. Kada ju pokrenete prikazuje vam se numerička tipkovnica iznad koje je zadnji pozivani broj, a spuštanjem tipkovnice se prikazuje popis poziva. Drugi „tab“ u ovoj aplikaciji su Favoriti, tj. kontakti za brzo biranje, a treći „tab“ je povijest poziva.

Za razliku od prijašnjih modela, ovaj uređaj posjeduje „pametno biranje“ pa je lako pronaći kontakt koji želite pozvati bez da morate ulaziti u imenik.

Po pitanju samih poziva nemamo nikakvih prigovora. Sugovornike smo čuli jako dobro kao i oni nas. Zvuk na slušalici je dosta glasan, kao i preko vanjskog zvučnika.

 

Imenik je u sklopu aplikacije Osobe, a možete odabrati koje kontakte želite prikazati, bilo sa SIM kartice, mail računa ili društvenih mreža. Kontakte je također moguće razvrstati u svojevrsne grupe, ali su one ograničene na GroupME i Windows grupu.

Tijekom testa smo primijetili da, ukoliko su vam kontakti na mail računu spremljeni u određenu grupu uređaj ima poteškoća s očitavanjem kontakata.

 

Na uređaju dolaze instalirane aplikacije za Twitter i Facebook. Tijekom testa smo koristili Facebook aplikaciju koja radi nešto sporije nego kod konkurencije. Učitavanje novosti je nešto sporije i potrebno je malo strpljenja, bilo da smo bili spojeni na Wi-Fi ili na mobilnu mrežu.

E-mail i poruke

Za e-mail je zadužen Outlook, a u njemu je postavljeno više mail računa (Exchange, Yahoo, Google, iCloud ili neki drugi). Otvaranjem aplikacije se prikazuje sva ulazna pošta Outlook računa, a stiskom na ikonu pri vrhu ekrana je moguće odabrati drugi mail račun. Također je moguće odabrati da se prikazuju svi mailovi, nepročitani ili obilježeni zastavicom. Neovisno koji mail račun koristite, moguće je pregledavanje svih mapa tog maila. Također, na početni zaslon je moguće dodati i ikonu za pojedini mail račun.

 

SMS poruke su integrirane sa Skypeom pa se poruke mogu slati preko interneta ukoliko korisnik s kojim se dopisujte posjeduje Windows 10 mobitel. Poruke se grupiraju kao razgovori s pojedinim kontaktom po kronološkom redoslijedu. Kada uđete u razgovore s pojedinim kontaktom, na dnu se nalaze ikone za izravni telefonski ili video poziv kontakta.

Procesor, memorija

Microsoft Lumia 650 posjeduje četverojezgreni Qualcomm Snapdragon 212 procesor takta 1,3 GHz, Adreno 304 GPU te 1 GB RAM-a. Specifikacije su slične prethodniku (Lumia 640), no razlika je u procesoru (Snapdragon 400 kod modela 640). Premda bi se očekivalo da i ova Lumia radi jednako dobro kao i prethodni model, to nije uvijek tako.

 

Uređaj posjeduje 16 GB interne memorije od čega je korisniku dostupno oko 14,5 GB. Ukoliko vam to nije dosta, tu je i utor za microSD memorijske kartice do 200 GB.

Benchmark test

Uređaj smo podvrgnuli i benchmark testovima koje smo odradili pomoću AnTuTu i MultiBench2 aplikacija. Testiranjem s AnTuTu aplikacijom, uređaj je ostvario 31.310 bodova, što ga je na listi smjestilo dosta ispod Lumije 950 (70.605).

Na MultiBench2 testu smo ostvarili 18.135 za CPU (Lumia 640 XL – 16.141), 21.578 za Data (640 - 23.925).

Baterija i trajanje

Lumia 650 dolazi s izmjenjivom baterijom kapaciteta 2000 mAh. Tijekom testa imali smo stalnu konekciju na Internet, sinkronizaciju 2 maila, obavili nekoliko poziva, dopisivali se preko Vibera, kratko surfali netom te snimili par fotografija. Takvim korištenjem, na kraju dana nam je baterija bila na oko 30%. No nešto intenzivnijim korištenjem, s nešto više dopisivanja i poziva, baterija bi nam nakon 12h korištenja bila na ispod 20%.

Autonomija uvelike ovisi o vašem korištenju mobitelu.

Multimedija, FM radio, glazba

Groove glazba je zadužena za reproduciranje glazbe. Ova aplikacija podržava i streamanje glazbe s interneta, ali ta opcija nije dostupna kod nas. Aplikacija je jednostavna za korištenje, te nudi mogućnost pregleda glazbe prema albumu, izvođaču, pjesmi, playlisti ili prikaz nedavno reproducirane glazbe. Zvuk preko vanjsko zvučnika je dosta glasan ali mu nedostaje malo dubine. Lumia 650 posjeduje i FM radio, ali je za njegovo slušanje potrebno spojiti slušalice.

 

Filmovi i TV aplikacija služe za pregledavanje video zapisa. Uređaj bez puno muke pokreće video zapise snimane i u FullHD rezoluciji. Užitak gledanja filmova podiže zvučnik koji je smješten na prednjoj strani uređaja.

 

Aplikacija Fotografije služi za pregledavanje fotografija na uređaju i memorijskoj kartici. Aplikacija je podijeljena u tri „taba“. Prvi „tab“ je Zbirka, odnosno prikaz svih fotografija na uređaju, kronološkim redoslijedom. Drugi tab su albumi dok je treći „tab“ Mape. U Mapama su sve vaše fotografije podijeljene u mape kako se nalaze na uređaju ili memorijskoj kartici.

U postavkama ove aplikacije je moguće birati da li će se na početnom ekranu, tj. na pločici aplikacije prikazivati samo jedna fotografija ili će se vrtjeti fotografije.

Prilikom pojedinačnog pregledavanja fotografija iste je moguće malo „urediti“, tj. izrezati, rotirati ili „poboljšati“.

Fotoaparat i video

Microsoft Lumia 650 posjeduje 8-megapikselnu kameru s autofokusom i LED bljeskalicom, dok se na prednjoj strani nalazi 5-megapikselna kamera. Rezolucija glavne kamere je 3264 x 2448 piksela, dok je rezolucija prednje kamere 1936 x 2592 piksela.

Kvaliteta fotografija je na dosta dobroj razini, bez obzira da li fotografije snimate u zatvorenom ili na otvorenom ili u mraku. Prilikom fotografiranja u mraku, fokusiranje je mrvicu duže, ali je šum minimalan. Uzvrat boja i kontrasti su dosta dobri. Premda je video snimanje „limitirano“ na 720p, snimljeni video je također dosta dobar te nismo primijetili nikakvo zastajkivanje tijekom snimanja, a fokus svoj posao odrađuje dosta dobro.

Prednja, „selfie“, kamera ja na razini konkurencije, tj. fotografije su dobre u uvjetima s dosta svjetla, a ukoliko je osvijetljenost slaba, primjetan je šum.

 

Sučelje kamere je dosta jednostavno. Pri dnu se nalaze ikone za fotografiranje i video snimanje. Pri vrhu ekrana se nalaze ikone za promjenu kamere, bljeskalicu, HDR, a pritiskom na malu strelicu je moguće podešavati balans bijele boje, ISO, fokusiranje, brzinu zatvarača i ekspoziciju. U dodatni postavama je moguće odabrati omjer stranica fotografije (4:3 ili 16:9), uključiti rešetku za kadriranje, svjetlo za fokusiranje.

Lumia 650 ne posjeduje fizičku tipku za pokretanje kamere. Kamera je spremna za korištenje za malo više od 1 sekunde.

 

Fotografirano s Microsoft Lumia 650

 

Za fotografije u originalnoj veličini te za još dodatnih fotografija kliknite na link

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1468915029.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1468915061.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1468915078.jpg

Povezivost i Internet pretraživač

Po pitanju povezivosti, ovaj uređaj nudi sve što bismo mogli i očekivati. Wi-Fi, Bluetooth 4.1, NFC, podrška za LTE mrežu.

Na uređaju dolazi instaliran jedino Edge preglednik, a isti ima mogućnost pregledavanja Internet stranica u više tabova. Brzina otvaranja stranica je na razini konkurencije sa sličnim karakteristikama. Surfanje je ugodno zahvaljujući 5“ ekranu, a prebacivanje između tabova je dosta brzo.

Navigacija

Lumia 650 umjesto Here Mapsa nudi aplikaciju Karte, koja se i dalje temelji na prethodnoj aplikaciji. Sama aplikacija ima mogućnost skidanja karata pa je moguće i izvanmrežno korištenje navigacije, a tu je i mogućnost glasovnog navođenja. Aplikacija je jednostavna za korištenje, a GPS dosta brzo i precizno određuje lokaciju.

Uredski paket

Kako smo već navikli kod drugih Lumija, tako i Lumia 650 dolazi s instaliranim Office paketom aplikacija. Navedeni paket je besplatan, a s njime možete čitati ili stvarati nove dokumente. Također možete otvarati i doc i docx, odnosno xls i xlsx dokumente. Dokumente je moguće sinkronizirati s One Driveom te otvarati dokumente koje ste spremili na njega.

 

Kalkulator nas uvelike podsjeća na onaj na računalima s Windows 10 operativnom sustavom. Možete birati između standardnog, znanstvenog i programerskog kalkulatora, izračuna datuma ili pretvornika (obujam, dužina, težina i masa, temperatura, energija, površina, brzina, tlak, kut, snaga…). Stvarno jedan od naprednijih kalkulatora na mobitelu.

Organizator i alarm

Organizator je riješen pomoću kalendara koji je baziran na Outlooku te ga je moguće sinkronizirati s Outlookom, Gmailom ili Facebookom. Kalendar je moguće pregledavati prema godini, mjesecu, tjednu, danu ili rasporedu.

Sat i alarm ne nude ništa posebno. Moguće je postaviti više različitih alarma te za svaki odabrati dane ponavljanja i zvuk. Aplikacija sat također nudi i svjetski sat, odbrojavanje i štopericu.

Aplikacije i igre

Pored standardnog seta Microsoft aplikacija (Office, Karte, Skype, Edge, Xbox), nalazimo i aplikacija za društvene mreže (Facebook, Twitter) te aplikaciju GroupMe koja je slična kao i Viber/WhatsApp. Također na mobitelu dolazi instaliran i Shazam (za prepoznavanje pjesama koju slušate).

Prvi put na Lumiji (nakon modela 950 XL) vidimo i svojevrsni preglednik za datoteke, koji je falio na prijašnjim modelima. Pomoću njega je moguće pregledavati dokumente i mape na mobitelu i memorijskoj kartici.

 

Na uređaju ne dolaze instalirane igre, ali je iste moguće skinutu u „Trgovini“. Isprobali smo nekoliko besplatnih igara, a one manje zahtjevne uređaj vrti bez puno poteškoća. Kod igranja nešto zahtjevnijih igara primijeti se lagano trzanje.

Cijena za Microsoft Lumiju 650

Cijena Microsoft Lumije 650 iznosi 1.699 kn (srpanj 2016.).

Cool faktor

Kao cool faktor mogli bismo istaknuti bijelu boju kućišta.

Zaključak testa

Prije godinu dana smo na testu imali prvi Microsoftov phablet uređaj, Lumia 640 XL koji je trebao biti prekretnica i uvod u mobitele s „brandom“ Microsoft. Nakon godinu dana nam je stigao novi model na test. Ovog puta s manjom dijagonalom (5“) ali s „novim“ operativnim sustavom gdje je izgubljen „phone“ u nazivu (Windows 10). Pored modela Lumia 950 i Lumia 950 XL ovo je treći model s novim Windowsima (navodno, spominje se Surface OS u skoroj budućnosti).

 

Lumia 650 nije nastavila tamo gdje je model 640 stao tako da se na novim Windowsima osjeti poneko „štucanje“ u radu, a očekivali smo i veću autonomiju baterije. No, ukoliko vam se sviđa Windows operativni sustav, tj. njegovo sučelje, želite solidan mobitel s dobrom kamerom, izmjenjivom baterijom, utorom za memorijsku karticu i sve to po pristupačnoj cijeni, a niste previše zahtjevan korisnik, svako trebate pogledati i ovaj model.

 

Plus

+ cijena

+ izmjenjiva baterija

 

Minus

- kvaliteta izrade

- nedostatci Windows 10 OS-a

Konkurencija - Microsoft Lumia 640 XL

Microsoft Lumia 640 XL je prethodnik Lumie 650 ali sa većom dijagonalom ekrana (5,7“), uz istu rezoluciju. Specifikacije su više-manje jednake, ali ima manje interne memorije (8 GB), te „stariji“ OS, ali koji je nešto optimiziraniji za slabije specifikacije. Cijena za oba uređaja je ista.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1468915104.jpg

Konkurencija - Huawei P8Lite

Huawei P8Lite radi na drugom operativnom sustavu (Android), ali je konkurencija ponajviše zbog cijene, koja je za oba uređaja ista. P8Lite ima ekran jedna dijagonale i rezolucije kao i Lumia 650, te oba imaju 16 GB interne memorije. P8 Lite ima 8 jezgreni procesor, 2 GB RAM-a, te kameru sa više megapiksela (13 Mpx). Baterija je nešto većeg kapaciteta ali nije izmjenjiva.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1468915185.jpg

 

 

 

Komentari

ivan

26. veljače 2018 - 02:12 Prijavi neprimjeren komentar

Imam lumiu 650 godinu dana staru.
Pukao mi je ekran
(displej).Zanima me
Dali se ist moze zam
Jeniti I koja je cijena?tks

Nikola

27. veljače 2017 - 21:04 Prijavi neprimjeren komentar

moj prijatelj ima ovaj telefon,kod njega baterija normalno traje cak i 2 dana

kalevra

13. veljače 2017 - 09:18 Prijavi neprimjeren komentar

bok!
ili prevara ili mob tesko smece mada ne vjerujem u drugo,bat drzi 4sata jedan poziv i tipkanje na viber.....

saša

20. prosinca 2016 - 00:25 Prijavi neprimjeren komentar

Sve je ok, ali baterija je čista katastrofa, koji lu*ak je predvidio od 2000 bateriju, ako je povezana na internet i kad ga ne koristim crpi bateriju nenormalno. Čisti užas

Odgovori